Harmonizující tao masáže


Co je to tao masáž? Jak přesně probíhá? Jak působí? To jsou nejčastější dotazy, které slýchám v telefonu nebo čtu v e-mailech. Pod názvem tao je totiž možné představit si celkem cokoliv, proto jsem se rozhodla přiblížit vám naše tao masáže, které nabízíme klientům v klasické taoistické podobě, a protože s ní máme my i většina našich klientů dobré zkušenosti, nevkládáme do ní intuitivně žádné další prvky. Nechceme totiž měnit techniku, která byla sestavená taoistickými mistry tak, aby uváděla životní energie v těle, duši i duchu do harmonie.

Když jsme s nabídkou tao masáží pro jednotlivce i páry v roce 2000 začínali, tak název tao masáž nikdo nepoužíval a velmi brzy poté, co jsme na internetu uvedli, že se při tao masáži pracuje mimo jiné i se sexuální energií, se začaly objevovat na různých webových stránkách nabídky erotických služeb pod názvem tao masáže. Je to jako se vším, každý se snaží využít zajímavých názvů pro své služby. Pro mě to tenkrát znamenalo mnohokrát denně odmítat erotiku hledající muže a přitom vysvětlovat do telefonu funkci základní životní energie v těle a rozdíl mezi erotickou masáží a tao masáží. O něco později se tato situace začala opakovat, když si lidé začali spojovat tao masáže s tantrickými masážemi, zřejmě proto, že začali nacházet nabídky tao masáží na tantrických webových stránkách. Námi prováděná tao masáž však není intuitivní tantrickou masáží, energie při ní proudí jinak, protože tao masáž, kterou provádíme, je danou technikou, na níž nelze něco měnit, nějaké tahy přidávat nebo ubírat. Každá změna pohybu rukou totiž vede energie již jinak a přináší tím i jiné výsledky. Proto ji většinou provádíme tak, jak byla sestavená, tím jsou její harmonizující účinky největší.

Při námi prováděné profesionální tao masáži je rovněž potřebné, aby masér uměl při tao masáži udržet vnitřní duševní klid, což napomáhá tomu, že tao masáž je harmonizující léčivou technikou, přičemž léčebný účinek tao masáže je nejsilnější, když ji provádí ženě muž a muži žena. Žena (masérka) totiž svým duševním klidem aktivuje ženskou energii-jing a muž (masér) mužskou energii-jang a rukama ji spojuje s energiemi klienta (klientky). Přitom se rozproudí velmi jemná duchovní energie, která uvádí v těle i v psychice do rovnováhy ženský a mužský princip, což je potřebné pro duševní harmonii a tím i pro fyzické zdraví i vnitřní duševní klid a pohodu. Proto se kromě provádění tao masáží věnujeme i jiným technikám duševního růstu, které nám pomáhají tao masáže klientům provádět ve vnitřním duševním klidu.

Provést námi prováděnou tao masáž jedinci stejného pohlaví je sice možné, pro tao maséra je však takto prováděná tao masáž náročná na meditační techniky, které musí sám před tao masáží provádět, aby energie, kterou svým duševním klidem aktivuje, měla při tao masáži stejné účinky. Proto lidem, kteří chtějí vyzkoušet přijmout tao masáž od maséra stejného pohlaví, ji provádíme pouze po předchozí domluvě.

V čem tedy spočívá podstata námi prováděné tao masáže. Cílem této masáže je rozproudit v těle základní životní energii, zharmonizovat ji se všemi ostatními energiemi v těle a tím tělu pomoci, aby se samo léčilo. Životní energii má v sobě každý člověk již od narození, proudí v energetickém systému těla, udržuje tělo zdravé a stará se o regeneraci všech orgánů i jednotlivých buněk. Bývá někdy pojmenovávána i sexuální energií, protože při sexu, který je spojen s láskou, se tato energie rozproudí mnohonásobně více než v klidovém stavu. Proto se ne nadarmo říká, že lidé, kteří mají často kvalitní sex, později stárnou. Práce s životní energií při tao masáži spočívá v tom, že masér (masérka) velmi jemnými tahy rukama po povrchu pokožky vede energii, kterou pod rukama cítí a tím v těle rozvádí životní energii, která vlivem dodržení stanoveného postupu a duševního klidu maséra (masérky) působí ve velmi niterných úrovních těla i duše.

Od klasické masáže svalů se tao masáž liší tím, že dotyky jsou velmi jemné (např. jako když maminka hladí miminko) a nepracují cíleně se svaly (neprovádí se zde žádné hnětení ani naklepávání svalů). Hlavní přínos tao masáže je pro psychiku, kterou dokáže velmi účinně zklidnit a tím i v těle navodit sebeléčebné procesy pomáhající ke zvýšení imunity i k vyléčení různých nemocí. Samozřejmě, že i zde jako jinde platí zásada, že prevence je nejlepší a jakmile člověk cítí psychické vyčerpání, je to jen krůček k nemoci, proto účinné doplnění energie do psychiky, působí jako balzám, a to na tělo i duši.

Při samotné tao masáži mají jednotlivé tahy svá pravidla, postupně je ošetřeno celé tělo, nelze některé tahy vynechat nebo naopak přidat něco navíc. Tao masáž se provádí na nahém těle, klient(ka) je podle své volby po dobu masáže přikrytý(á) a tao masér(ka) postupně odkrývá pouze ty části těla, na nichž právě pracuje. Jemné a velmi pomalé hlazení se provádí postupně na zádech, nohou zezadu, na hrudi, břiše, rukou, krční páteři, na nohou zepředu, na hlavě i obličeji, několik jemných dotyků vede i přes pohlaví. Nejedná se však o erotickou masáž (neprovádí se dráždění pohlaví za účelem vzrušení nebo ejakulace), součástí tao masáže rovněž není ani zdravotní masáž prostaty nebo vaginy. Všechny dotyky, které se při tao masáži provádějí v blízkosti pohlavních orgánů, jsou vedeny velmi citlivě po energetických drahách a dotyky jsou často vedeny v této oblasti i bezkontaktně (těsně nad pohlavními orgány) podle toho, jak tao masér(ka) proudění energie v rukou cítí.

Každý klient tao masáž prožívá jinak. Ženy se často při ní hluboce uvolní a pokud žena nemá žádné psychické bloky týkající se vztahů, pak je pro ni masáž nádhernou relaxací, která ji naplní energií a může jí dát i hluboký spirituální prožitek. Při naplnění energií může žena cítit lehké příjemné vzrušení, které jí však nebrání prožít tao masáž v relaxaci. Pokud má žena duševní bloky v oblasti sexuality (hluboké psychické rány z dětství, nepříjemné prožitky s muži, znásilnění, zneužívání, interrupce apod.), pak se tyto bloky rozpouštějí a žena nachází sama sebe, cítí se léčena a po opakovaných tao masážích i vyléčena. Pokud žena cítí, že duševně přitahuje k sobě nevhodné muže, a proto je raději sama bez partnera, změní jí pravidelná a častá tao masáž její duševní energetické záření tak, že začne přitahovat jiný typ mužů a tím se jí může podařit vhodného partnera v lásce nalézt.

Muži přijímají tao masáž velmi rozdílně. Energie, které se při tao masáži rozproudí, uvádějí do hluboké relaxace a mnoho klientů při tao masáži lehce usíná. Podobně jako u žen však někdy tělo reaguje vzrušením nebo ztopořením penisu nebo i spontánní ejakulací. Cílem tao masáže však není dovést klienta k ejakulaci, při níž odchází velké množství energie z těla ven, cílem tao masáže je naopak energii do těla doplnit, což se sice při technice tao masáže děje bez ohledu na míru vzrušení, přesto však je pro některé muže novým prožitkem, když cítí vzrušení spojené s doplněním  energie do těla. Většina mužů je ze svého sexuálního života zvyklá, že po vzrušení následuje vždy uvolnění ve formě ejakulace spojené s pocitem krátkodobého psychického uklidnění, prožitek energie, která je místo ejakulace rozváděna do těla, je pro ně novou a většinou příjemnou zkušeností někdy spojenou se spirituálními prožitky vnitřních vizí nebo alespoň hlubokého zklidnění.  Naplnění energií po tao masáži se u mužů většinou projevuje stavem duševního klidu a zesílenou intuicí.
 
Vzrušení u žen je méně viditelné než u mužů, proto někteří muži cítí před tao masáží nejistotu. Proto bych na tomto místě chtěla všechny ujistit, že ztopoření i případnou spontánní ejakulaci vnímám jako přirozenou reakci těla, přičemž ke ztopoření dochází při tao masáži přibližně u 70% klientů, ke spontánní ejakulaci u necelého jednoho procenta mužů. Vzrušení však většinou v průběhu tao masáže kolísá podle toho, jak energie proudí tělem a často přináší prožitky vnitřního orgasmu prožívaného v celém těle, v závěru pak většinou zcela odeznívá a tím, že se energie nehromadí v pohlaví, ale je rozváděna do celého těla, tak se většinou nedostavuje ani nepříjemná bolest varlat, kterou někteří muži pociťují, když cítí vzrušení a nemají možnost uvolnit ho ejakulací. Přesto se bohužel u některých klientů mohou tyto potíže vyskytnout.

Mnoho mužů však při tao masáži vzrušení nepociťuje, pouze hluboký pocit klidu a hlubokého odpočinku těla i duše. Naplnění energií se po tao masáži projevuje většinou stavem psychické pohody nebo hlubokého vnitřního klidu, který nějakou dobu po tao masáži přetrvává, při pravidelně a často opakovaných tao masážích dochází i ke zvýšení imunity, posílí se životní energie, zlepší se libido a může se zlepšit i partnerský vztah.

Harmonizující léčivou tao masáž provádíme i partnerským párům, které si chtějí prožít společnou příjemnou masáž v jedné místnosti na dvou masérských lehátkách. Takto prováděná tao masáž může být vedena jako partnerská, kdy se při ní v energiích sladí i dvojice navzájem a kromě zdravotních léčivých účinků umožňuje naplno si prožívat intimitu a lásku vzájemného vztahu. Pokud je vztah již rozpadlý, může tento společný prožitek pomoci vztah vyléčit a dát mu novou jiskru.

Další články o masážích

Iva Janíčková