Kdo jsou andělé lásky


Každé hledání někde začíná. U mě začalo počátkem devadesátých let, kdy se moje ego probudilo a začalo zkoumat vztahy mezi jeho myšlenkami a situacemi, které přicházely. A ačkoliv se mi to nechtělo přijmout, zjistila jsem, že něco je nad námi. Uvěřit však v Boha jako v šedivého dědečka na obláčku, který vše sleduje a řídí, bylo proti mé přirozenosti, přestože mé zkušenosti odpovídaly tomu, že se věci nedějí náhodně. Cítila jsem sílu energie, která vše prostupuje a vytváří situace, které přicházejí.

Tenkrát jsem tuto sílu pojmenovávala „vesmír“ a říkala jsem – ano, já vím, existuje ještě „něco“. Nevěděla jsem, co to je a jednou při rozhovoru s věřícím člověkem jsem slyšela názor, ať se ptám jinak – ať nehledám „co“ je kolem nás, ale „kdo“ je nad námi. Neuměla jsem to přijmout. V hloubi duše byla pro mě představa, že by nade mnou mohl být „někdo“, kdo by věděl o mně vše a současně rozhodoval o mém životě, naprosto nepřijatelná. Proto jsem začala hledat to „něco“ uvnitř sebe. Vnímala jsem tuto sílu ve svém srdci a obracela jsem se na své srdeční centrum jako na někoho, kdo všechno ví a umí zařídit i nemožné.

A ta síla byla obrovská. Dávala mi sebevědomí i sílu jít životem, odnášela strach a pochybnosti z toho, že něco nejde. A mnoho věcí vycházelo podle mých představ. Stačilo vyslat pozitivní myšlenku a soustředit se přitom na své srdeční centrum a věci se začaly dít. Jistě, některé myšlenky nic netvořily, ale těmi jsem se nezabývala. Až o mnoho let později, v době, kdy jsem již vědomě používala reiki, jsem pochopila, že ta síla, kterou jsem tenkrát využívala ze svého srdce, byla energie andělů lásky a síla, která bránila realizaci některých mých myšlenek, byla energií mých duchovních andělských průvodců, kteří mě chtěli dovést k realizaci později a jinak. Jim dnes vděčím za to, že mnoho mých pošetilých přání nevyšlo …

Hlavní úkol andělů lásky ve vesmírné harmonii je pomáhat člověku na jeho cestě naučit se žít v lásce - k sobě, k druhým lidem, k celému stvoření. Andělé se rádi spojují s reiki, protože je pro ně snadnější spojit se s člověkem, který je v duševním klidu, mohou ho tak snadněji vést a posilovat mu jeho sebedůvěru i porozumění druhým.

Lidé, kteří pracují s reiki, vnímají reiki jako velmi inteligentní energii, která vidí daleko za naše vnímání a má současně schopnost překonávat omezení způsobená zkušenostmi našich smyslů. Někteří tuto láskyplnou inteligenci nazývají bytosti reiki nebo duchovní průvodci reiki. Andělé se rádi s těmito bytostmi spojují a některým lidem se při práci s reiki andělé dokonce sami představují  a pomáhají při léčení.

Mnoha lidem však andělé pomáhají i bez reiki. Jejich pomoc však není možné vynutit, andělé jsou svobodné bytosti, pomohou velmi rádi, ale jenom tomu, kdo jejich pomoc umí přijmout. Proto jestliže ti andělé nepomáhají, neobviňuj je, oni se snaží vyslyšet každou prosbu, jenom naše očekávání jsou někdy nereálná, někdy si neumíme správně říct, někdy sami  pro splnění svých přání děláme málo a někdy jenom neumíme trpělivě počkat.

Další články o andělích
    

Iva Janíčková