Klasické masáže a reiki


Léčení energií reiki je samostatnou terapeutickou metodou spočívající v tom, že přes ruce terapeuta proudí léčivá vesmírná energie, která při položení rukou na tělo nebo do aury doplňuje tělo životní energií, uvádí ho do harmonie a tím napomáhá relaxaci i léčení zdravotních potíží.

Většinou probíhá jako ošetření celého těla, kdy terapeut reiki pokládá ruce postupně na jednotlivé části těla a ošetřovaný při tom v pohodlí relaxuje, u profesionálně prováděných terapií většinou na masérském lehátku. Proto ji někdy lidé považují za speciální reiki masáž. Při masáži jsou však ruce aktivní, po těle se pohybují a pomocí masérské techniky odstraňují potíže, při terapii reiki na těle pouze pasivně v klidu leží a energie reiki, která tělo naplňuje, z nich sama volně proudí.

Terapii reiki je však možné s klasickou masáží i s jinými masážemi velmi dobře kombinovat a využít přitom toho, že při proudění reiki se ruce maséra často rozehřejí a teplo proniká hluboko do tkání těla společně s energií reiki.  To umožňuje působit při masáži na postižená místa nejen technikou masáže, ale i teplem, které proudí z rukou maséra a pomáhá při masáži lokálně prohřívat postižená bolavá místa nebo při působení pomocí reiki společně s masáží hlavy je možné účinně pomáhat relaxaci mozku a tím i zklidnění mysli. 

Využití reiki při masážích je mnohostranné, často se reiki rozproudí spontánně sama i při samotné masáži, když je tělo vyčerpané nebo psychika potřebuje doplnit energií. Tím je kombinace klasické či jiné rukama prováděné masáži s terapií reiki oblíbená, samotná klasická masáž sice často uvádí do relaxace, kombinovaná s terapií reiki však relaxaci umocňuje.


 

Iva Janíčková