Pomoc reiki při meditaci


Roztěkaná mysl a nevyrovnaná psychika ubírá člověku velké množství životní energie, která pak chybí ve fyzickém těle i v běžném životě. Proto se lidé snaží nacházet svou vnitřní duševní rovnováhu, harmonizují a posilují si různými technikami svá energetická centra (čakry), očišťují nebo nechávají se různými léčiteli očišťovat od negativních energií vytvářených nevyrovnanou psychikou a pomocí různých meditačních technik se snaží svou mysl zklidňovat. 

Reiki je na této cestě velmi dobrým průvodcem i pomocníkem, protože při naplnění těla energií reiki se zklidní i psychika a čakry se samy začnou harmonizovat a vyrovnávat, což pomáhá prožívat si vnitřní duševní klid. A tělo i mysl si na tento klid mohou při opakovaných terapiích reiki sám sobě začít zvykat. Toto je nejjednodušší využití reiki při meditaci.

Možností, jak reiki využívat pro zklidnění své mysli, je však mnohem více. Uvolnění a zklidnění psychiky, které reiki navozuje, pomáhá lépe přijímat i různé jógové meditace pro navozování klidu mysli, spojuje i s intuitivní myslí a tím pomáhá v klidu mysli přijímat intuitivní informace, reiki je možné využít i při řízených meditacích nebo při tréninku mentální koncentrace.

Rovněž na vědomé cestě při vytváření si duševní rovnováhy může reiki rovněž pomáhat, protože reiki je možné posílat myšlenkou i do nevědomých úrovní své duše, do minulosti i do podvědomě vytvořených blokujících programů. Tím je možné pomocí reiki vědomě odblokovávat a měnit vše, co způsobuje vnitřní nevyrovnanost.

Pokud se chcete o reiki a možnosti využití reiki pro svůj duševní klid více dozvědět nebo máte chuť sdílet své zkušenosti, můžete se ozvat autorce článku na e-mail iva@iril.cz.

Autorka článku:
mistryně reiki Iva Janíčková

Další článek o reiki

Terapie a kurzy reiki, klub reiki