Reiki při masážích


Mnoho masérů vyhledává možnost naučit se pracovat s energií reiki hlavně pro ochranu svých energií, protože mají zkušenosti, že lidem od potíží i bolestí pomáhají, jejich ruce příjemně hřejí, sami se však po masáži cítí velmi vyčerpaně. Energie reiki tomuto vyčerpání umí zabránit a současně pomáhá i masírovanému. Každý masér, který pravidelně používá reiki pro harmonizování svých energií, má léčivé ruce, i když při masáži vědomě techniku reiki nepoužije. Léčivá životní energie reiki se při masáži rozproudí v jeho rukách spontánně a při masáži naplňuje energetické dráhy, odstraňuje v nich bloky a uvádí do harmonie všechny energie v těle. Proto každá masáž, kterou provádí rukama člověk používající aktivně reiki pro svůj duševní klid a vnitřní harmonii, je léčivou masáží bez ohledu na techniku této masáže.

Někdy maséři používající reiki své schopnosti nijak navenek neprezentují, jejich klienti o jejich schopnosti zprostředkovávat energii reiki nevědí a myslí si, že příjemné teplo, které cítí z masérových rukou, je jeho vlastní energie. Nepotřebují znát více, přicházejí k masérovi proto, aby jim pomohl a přijmou jeho pomoc bez vysvětlování jeho léčitelských technik. Současně s růstem vědomí lidí však přibývá i zájemců, kteří chtějí o metodách, jimiž jsou léčeni, vědět více. Proto se v nabídkách masérských služeb začal objevovat i termín reiki masáž. Když jsem tyto nabídky procházela, zjistila jsem, že každý masér pod tímto názvem nabízí něco jiného. Někteří masáž svalů spojenou s prouděním reiki přes ruce a jiní léčebnou reiki terapii, která se provádí přes oblečení. Podle našich zkušeností jsou obě tyto techniky při léčení účinné a někdy může léčebná terapie prováděná pokládáním rukou na tělo přes oblečení nebo pohyby rukou v auře nahradit i klasickou masáž svalů.

Využití reiki při masážích je mnohostranné, často se reiki rozproudí spontánně sama i při samotné masáži, když je tělo vyčerpané nebo psychika potřebuje doplnit energií. Tím je kombinace klasické či jiné rukama prováděné masáži s terapií reiki oblíbená, samotná klasická masáž sice často uvádí do relaxace, kombinovaná s terapií reiki však relaxaci umocňuje.

Pokud se chcete o reiki více dozvědět nebo máte chuť sdílet své zkušenosti, můžete se ozvat autorce článku na e-mail iva@iril.cz.

Autorka článku:
mistryně reiki Iva Janíčková

Další článek o reiki

Terapie a kurzy reiki, klub reiki