Různé zkušenosti s reiki


Můj spirituální zážitek v horečkách při zápalu plic, který jsem si léčil pomocí reiki letos o velikonocích, mě přiměl zamyslet se s větší vděčností nad tím, v čem mi kdy reiki pomohla, tedy co se týká větších věcí, takové maličkosti, jako jsou běžné žaludeční potíže, na které mi vždy reiki pomohla, ani nepočítám, to se stalo mockrát. Asi nejzajímavější zážitek jsem měl před dvěma lety se zlomeným ramenním kloubem, který jsem si poranil, když jsem sundával na zahradě šlahouny ze stromu. V rameni jsem pocítil bolest a myslel jsem si, že je to natažená šlacha. Dával jsem si na to reiki a bolest po nějaké době ustala natolik, že jsem to přestal řešit a nosil jsem i konve při zalévání. Nakonec mi to však nedalo a navštívil jsem lékaře, kde rentgen zjistil, že kloub je zlomený a kůstky jsou poskládány jinak, než mají být. Lékař se tomu divil a řekl mi, že při bolesti mám okamžitě přijít. Už je to dost dlouho a zatím to od té doby nebolelo.  

Podobnou zkušenost jsem zaznamenal i při pomoci mé dceři, kdy jsem jí v nemocnici dával reiki každý den na zlomenou hrudní kost a po týdnu lékaři nemohli najít, kde zlomenina byla. Přitom jsem zkusil dát reiki i paní na vedlejší posteli, která trpěla rovněž bolestí zlomené kosti a překvapilo mě, že reiki jsem jí dal jenom jednou a zlomenina ji přestala bolet po prvním ošetření. Podobně jsem v nemocnici dával reiki patnáct minut každý den svému 27 letému vnukovi, kterému operovali výrůstek na kosti, rána se mu velmi rychle hojila a i když lékaři předpokládali, že bude minimálně dva týdny chodit s hůlkou, kost mu srostla během jednoho týdne tak, že hůlku při odchodu z nemocnice nepotřeboval.  

Nejvděčnější jsem však za vyléčení tinitusu – hučení v uších, které mě velmi trápilo, projevovalo se to tím, že jsem téměř pořád slyšel v uších jakoby cvrkat cvrčky, byli to však hodně hlasití cvrčci, dalo by se to přirovnat spíše k cikádám, které žijí v Chorvatsku. Doktorka mi řekla, že se toho nezbavím, že se to léčit nedá, takže mi nezbývalo nic jiného, než cvičení a reiki. Zjistil jsem, že tyto potíže mají svou příčinu v krční páteři, proto jsem začal několikrát denně procvičovat krční páteř a dával jsem si přitom i reiki na hlavu a krční páteř. Tato léčba trvala sice docela dlouho, ale byla úspěšná, cvrčci v hlavě mi po půl roce cvrkat přestali.

Abych se však vrátil zpátky na zem, reiki je sice úžasná věc, ale taky mi nepomohla vždycky se vším. Jsou i potíže, na které mi reiki nepomáhá. Občas mám krácení šlach na rukou, které mi pak otékají a když mi ortoped píchne injekci, tak se potíže ztratí. Přesto si uvědomuji, že těch věcí, kdy mi reiki za ta léta pomohla, je daleko víc, než těch, kdy jsem byl odkázán jenom na lékaře. Moje mistryně reiki se mě nedávno zeptala, jestli používám reiki na prevenci, protože možná někoho zarazí, že i po tolika letech používání reiki, mám občas zdravotní potíže a teď s tím zápalem plic i docela vážně. Moje odpověď na to je: „Až na ten zápal plic se cítím na svůj věk téměř devadesáti let velmi mladý a vitální, mívám pocit, jakoby mi bylo o pětadvacet let méně, stále aktivně pracuji ve svém oboru, jezdím autem, mám přítelkyni i kamarádku, chodíme tancovat a ve volných chvílích se věnuji zahradě a pravnoučatům.  Každý druhý den večer si dělám preventivní celkové ošetření pomocí reiki, dnes již při tom používám i druhý stupeň, nejvíc si přitom dávám na hlavu, každou polohu i pět minut a musím říct, že si velmi dobře všechno pamatuji, takže mi to asi posiluje paměť. Další části těla však nevynechávám a když občas pociťuji nějaké zdravotní potíže, tak po ošetření pomocí reiki tyto vždy ustanou."

A ještě mohu přidat k dobru jeden zajímavý spirituální zážitek, i když nevím, jestli mi ho taky zprostředkovalo reiki nebo něco jiného. Před třemi lety jsem byl na výletě a při prohlídce zámku v Boskovicích jsem na výzvu průvodkyně pohladil Amorka, který zde údajně plní přání. Moc jsem tomu nevěřil, přesto jsem to udělal s přáním, že by mi mohla moje přítelkyně zavolat. Během několika minut, sotva jsme přešli v zámku do jiné místnosti, se mi skutečně ozval telefon a volala přítelkyně, že jí něco řeklo, že se mi má ozvat. Nevím, jestli toto naše propojení zařídila společně s Amorkem taky reiki, která přitom proudila spontánně z mých rukou nebo jiné vesmírné síly, každopádně je fajn vědět, že existují i takovéto možnosti mezi nebem a zemí. Nemám s duchovnem moc zkušeností ani se jím nijak nezabývám, jsem jenom obyčejný člověk, aktivní důchodce, který si užívá důchodu, práce na zahradě, vnoučat a přitom používá reiki, když něco potřebuje a pokud moje zkušenosti dají někomu inspiraci, tak budu rád, že tento článek mělo smysl napsat. Pokud vás z tohoto cokoliv osloví nebo se mě budete chtít zeptat osobně, můžete napsat mé reiki mistryni Ivě Janíčkové a ona mi ráda vzkaz vyřídí.

Pokud se chcete o reiki více dozvědět nebo máte chuť sdílet své zkušenosti, můžete se ozvat administrátorce webu na e-mail iva@iril.cz.

Autor článku:
pan Šíbl, absolvent našeho kurzu reiki II. stupně

Všechny články o reiki

Články k zamyšlení
Terapie a kurzy reiki, klub reiki