Tinitus a reiki


Používám reiki téměř 15 let a za tu dobu mi reiki mnohokrát pomohla. Nejvděčnější jsem však za vyléčení tinitusu – hučení v uších, které mě velmi trápilo, projevovalo se to tím, že jsem téměř pořád slyšel v uších jakoby cvrkat cvrčky, byli to však hodně hlasití cvrčci, dalo by se to přirovnat spíše k cikádám, které žijí v Chorvatsku. Doktorka mi řekla, že se toho nezbavím, že se to léčit nedá, takže mi nezbývalo nic jiného, než cvičení a reiki. Zjistil jsem, že tyto potíže mají svou příčinu v krční páteři, proto jsem začal několikrát denně procvičovat krční páteř a dával jsem si přitom i reiki na hlavu a krční páteř. Tato léčba trvala sice docela dlouho, ale byla úspěšná, cvrčci v hlavě mi po půl roce cvrkat přestali.

Abych se však vrátil zpátky na zem, reiki je sice úžasná věc, ale taky mi nepomohla vždycky se vším. Jsou i potíže, na které mi reiki nepomáhá. Občas mám krácení šlach na rukou, které mi pak otékají a když mi ortoped píchne injekci, tak se potíže ztratí. Přesto si uvědomuji, že těch věcí, kdy mi reiki za ta léta pomohla, je daleko víc, než těch, kdy jsem byl odkázán jenom na lékaře. Moje mistryně reiki se mě nedávno zeptala, jestli používám reiki na prevenci, protože možná někoho zarazí, že i po tolika letech používání reiki, mám občas zdravotní potíže a teď s tím zápalem plic i docela vážně. Moje odpověď na to je: „Až na ten zápal plic se cítím na svůj věk téměř devadesáti let velmi mladý a vitální, mívám pocit, jakoby mi bylo o pětadvacet let méně, stále aktivně pracuji ve svém oboru, jezdím autem, mám přítelkyni i kamarádku, chodíme tancovat a ve volných chvílích se věnuji zahradě a pravnoučatům.  Každý druhý den večer si dělám preventivní celkové ošetření pomocí reiki, dnes již při tom používám i druhý stupeň, nejvíc si přitom dávám na hlavu, každou polohu i pět minut a musím říct, že si velmi dobře všechno pamatuji, takže mi to asi posiluje paměť. Další části těla však nevynechávám a když občas pociťuji nějaké zdravotní potíže, tak po ošetření pomocí reiki tyto vždy ustanou."

Pokud se chcete o reiki více dozvědět nebo máte chuť sdílet své zkušenosti, můžete se ozvat administrátorce webu na e-mail iva@iril.cz.

Autor článku:
pan Schiebel, absolvent našeho kurzu reiki II. stupně

Všechny články o reiki

Terapie a kurzy reiki, klub reiki