Tvůrčí síla mysli


Každá lidská mysl v sobě ukrývá obrovský potenciál pro tvoření reality myšlenkou a i když tento potenciál všichni nevědomě používáme, tak často máme pocit, že náš život ovlivňují okolnosti a nikoliv my sami. Je to dáno tím, že proud myšlenek je těžké přerušit, myšlenky mozkem procházejí neustále a často jsou rozporuplné, vyvolané nevědomými i vědomými nenaplněnými touhami či jinými negativními emocemi. A tím, že je myšlenek tolik, tak i když mají myšlenky tvořivou moc, většinou si neuvědomujeme, která z našich myšlenek nám vytvořila realitu vnější v okolnostech života a která pouze posílila náš vnitřní duševní stav.

Mnoho lidí svou mysl neřeší, nechává ji plynout a prožívá si vědomě pouze emoce, které mysl vyvolává i okolnosti, které do života přicházejí. Pokud jsou emoce příjemné a okolnosti pozitivní, znamená to, že člověk prožívá pozitivní období života a své emoce ani mysl většinou neřeší. Jakékoliv potíže pak vyvolávají pocity křivdy z neutěšeného osudu.

Přitom právě potíže mohou být možností vyvolávající potřebu začít svou mysl vědomě ovládat, aby její tvořivá síla mohla člověku začít pomáhat. Protože zdravá mysl by měla člověku sloužit stejně jako zdravé orgány ve fyzickém těle.

Každý má přitom svou cestu k naučení se ovládání své mysli jinou. Proto vzniklo mnoho různých duchovních systémů a technik, které na této cestě pomáhají. Některým lidem stačí jedna technika nebo jeden systém, většina lidí však potřebuje postupně projít různými možnostmi, než najde to, co mu nejvíce vyhovuje. Mistrem se ovšem v této oblasti stává ten, kdo dokáže svou mysl zklidnit natolik, že v klidu mysli proplouvá životem. A protože největší potenciál tvořivé síly je ukryt právě v klidu mysli, jejímž předpokladem je duševní vyrovnanost a spojení své mysli s intuicí, tak člověku, který se nachází ve stavu vnitřní vyrovnanosti a duševního klidu, stačí jen vyslat pozitivní intuitivní myšlenku a tato se velmi rychle plní.

Pokud se chcete o tvořivé síle mysli více dozvědět, můžete se ozvat autorce článku na e-mail iva@iril.cz.

Autorka článku: mistryně reiki Iva Janíčková