Léčení bércových vředů


Tento příběh mi poslal jeden můj žák, absolvent našich kurzů reiki (říkejme mu Pavel) s prosbou o anonymní uveřejnění a já ho ráda předávám. Podobných "zázraků" jsem již zažila hodně - u sebe i u druhých - a mám radost, když se s vámi můžeme podělit:

Nejsem žádný lékař ani léčitel, pouze obyčejný člověk, který si tuto nemoc prožil na vlastní kůži. Jistě mně prominete, že neuvádím své jméno.

Tak rovnou začnu. Bércový vřed se mi vytvořil na noze následkem obyčejného zakopnutí v tramvaji, ke kterému mi pomohla jedna ohleduplná paní :-). Kdybych se před tím neléčil na "trombozu", zřejmě by se asi nic nestalo, rána by se normálně zahojila, ale následkem zhoršeného krevního oběhu se rána nehojila. Několik měsíců jsem docházel na léčení na kožní oddělení a zkoušel různé mastičky a aktivní obvazy, rána se trochu zmenšila, ale k úplnému zahojení nikdy nedošlo. Byl jsem z toho dost v depresi.

Také jsem zkoušel bylinky a domácí mastičky, v neposlední řadě též zázračné masti, záměrně neuvádím žádné názvy, nechci tímto článkem nikoho od ničeho odrazovat, co nepomůže jednomu, může u druhého zabrat. Hodně mně vadilo, že celkové náklady na léčbu a obvazy již činily přibližně 10 tisíc. Léčba již trvala jeden a půl roku. Bylo to úděsný - denní převazy a nejhorší to bylo v létě, krátké kalhoty jsem radši nenosil a o koupání se též moc uvažovat nedalo.

Na internetu jsem se snažil nalézt nějakou radu ohledně léčení bércového vředu, až mně padl do oka článek ohledně reiki. Byl jsem ochoten zkusit úplně vše. Přihlásil jsem se na kurz Reiki I. Po kurzu jsem reki používal denně, rána se mezitím překryla strupem, ale to se mně stalo již několikrát a já se bál, co bude pod ním. Až jednoho rána jsem se probudil a strup byl pryč a místo něj k mé obrovské radosti byla nová pokožka. Celá léčba s Reki trvala asi dva měsíce. Reki určitě nemůže pomoct na všechno a každému, ale já budu šťastný, pokud tento článek pomůže aspoň jednomu člověku. Přeji Vám mnoho úspěchů.

Pokud se chcete o reiki více dozvědět nebo máte chuť sdílet své zkušenosti, můžete se ozvat na e-mail iva@iril.cz.

Autoři článku: mistryně reiki Iva Janíčková a její žák Pavel

Další články o reiki.