Reiki pro děti


Reiki je léčivá energie, která pomáhá dětem stejně jako dospělým - uklidňuje psychiku a pomáhá při zdravotních potížích. Děti většinou rády přijímají reiki od svých rodičů či jiných blízkch lidí, proto nejefektivnější způsob, jak svým dětem pomáhat energií reiki, je naučit se reiki využívat pro sebe a svým dětem nebo vnoučatům pomáhat pomocí terapie reiki, kterou zvládne i začátečník.

Některé děti, jejichž blízcí lidé používají reiki, však chtějí  reiki  používat i samy. Rádi těmto dětem umožňujeme, aby si pomocí reiki samy pomáhaly. Po zasvěcení do prvního stupně si dítě samo pokládá ruce na své tělo a pomáhá si tím při bolesti nebo psychickém neklidu, při hyperaktivitě, stresu ze školních povinností apod., některé starší děti dávají navíc rády reiki jen tak pro radost i blízkým členům své rodiny nebo svým domácím mazlíčkům. Používat reiki pro pomoc sobě mohou s podporou rodičů již velmi malé děti, některé děti však raději přijímají reiki od rodičů. Proto je třeba vždy zvažovat potřeby dítěte.

Kurz reiki pro děti je organizován jako dvouhodinový pro jednotlivé děti a jejich dospělý doprovod, přičemž výuka je přizpůsobena věku dítěte - dítě se hravou formou při kreslení obrázků seznámuje s informacemi, jak reiki pomáhá, poté přijme zasvěcení a použití reiki si vyzkouší. Na používání reiki v domácím prostředí již pak dohlíží jeho rodiče nebo prarodiče, kteří zkušenosti s reiki mají a na kurz ho přivedli. Kurz je vhodný pro děti od 5 do 13 let, zasvěcení však mohou přijmout i děti mladší, pro děti od 14 let je již vhodnější kurz pro dospělé.
Cena za dítě je 850 Kč, dospělý doprovod zdarma.

Kontakty pro přihlášení:
Brno - reiki mistryně Iva Janíčková, tel. 723 456 720, iva@iril.cz - přihlašovací formulář
Tábor - reiki mistryně Libuše Sommerová, tel. 775 204 649, libuse.sommerova@gmail.com - přihlašovací formulář