Čemu můžeme porozumět


Když začneme sledovat své myšlenky a uvědomovat si, jak se projevují v životních situacích, můžeme pochopit mnoho duchovních zákonů. Někdy však není snadné vysledovat souvislosti. Naše mysl pracuje často velmi skrytě a realitu tvoří pouze v podvědomí, odkud se přenáší do myslí jiných lidí, kteří naši realitu sami tvoří. V naší blízkosti se pak objeví např. nepříjemný člověk, máme chuť se ho zbavit, nadáváme, svádíme vinu na špatný osud, který nás s ním svedl a vůbec netušíme, že jsme si tuto situaci sami vytvořili nějakou myšlenkou nebo i nahlas vyslovenou větou před několika lety, měsíci, dny nebo třeba jen hodinami.

Každý člověk má svůj osud ve své mysli, duše si přináší na tento svět pouze určité předpoklady, které se v průběhu života rozvíjejí a přitahují do mysli takové myšlenky, které osud tvoří. Když své mysli podlehneme, nevšímáme si jí a necháme ji tvořit to, co ona sama vytváří, pak můžeme svůj život sledovat a přijímat všechno, co přichází, jako osudové.

Tarot nám může pomoci porozumět svému podvědomí, které naši realitu tvoří a dá nám možnosti, jak provést takové změny, které náš život povedou tím nejlepším možným směrem. Proto vás všechny, kteří hledáte, zvu na dobrodružnou cestu za poznáním. Nemusíte přitom odjíždět do dalekých exotických krajin. Ta cesta je na dosah, dá se žít v běžném životě, při cestě do práce i z práce, při zábavě, odpočinku i při domácích pracích. Prostě všude tam, kde máte s sebou svoji mysl, své touhy, přání a své emoce. A kde máte možnost se zastavit a v klidném koutku si vytáhnout z balíčku jednu až tři karty, podívat se na ně, přečíst si jednoduchý význam, který je každé kartě přiřazen a zamyslet se nad svými myšlenkami a emocemi, nad svým vztahem k sobě i nad svým vztahem k druhým. Pro začátek to stačí.

Karty vám začnou pomáhat pojmenovat vaše niterné prožitky, což vám pomůže více si porozumět, pojmenovaný problém je již z poloviny vyřešený a pojmenovaný příjemný prožitek vám naznačí mnoho o vašem nitru. Současně vám vaše prožitky pomohou lépe si zapamatovat význam karty. Postupně si tak přiřadíte své prožitky ke každé kartě, pojmenujete si je svými slovy a zapamatujete. A pak vás karty již nikdy nezklamou a stanou se vám dokonalým průvodcem na vaší cestě a vždy vám naznačí, kde se na vaší cestě nacházíte, jaký je předpokládaný vývoj událostí a jak udělat správné rozhodnutí. 

Další články o tarotu

Iva Janíčková