Můj život s reiki


Jak to tenkrát vlastně všechno začalo? Měl jsem krátce po rozvodu, byl jsem v depresích, dostal jsem výpověď v práci. Měl jsem pocit, že vše je špatně. Za všechno samozřejmě může svět okolo mě. Bylo to krátce po sametové revoluci, v podniku se snižovaly stavy a já jsem silně slabozraký, tedy jako invalida jsem byl v první řadě propuštěných. A manželství? Co já, já ji přece miloval, to ona a ten její amant…. Deprese byly pouze logickým zakončením. Jednoho dne jsem v knihkupectví vzal do ruky knihu s názvem „Základní kniha o reiki“, netušil jsem co slovo reiki znamená, přesto jsem si knihu koupil. Po přečtení jsem se rozhodl, že „toto chci“. V knize byl kontakt na reiki mistra. Přihláška a první seminář.

Bylo to kouzelné, něco tak pěkného jsem doposud nikdy neprožil. Hned na tomto semináři jsem se rozhodl, že chci dojít svou cestou až na reiki mistra. Seminář byl ale veden v němčině a do češtiny jej překládala jedna účastnice. Měl jsem pocit, že mnoho informací mi ještě chybí. Začala cesta hledání. Je to zvláštní, nikdy před tím jsem o reiki neslyšel, najednou jsem nacházel další kurzy. Navštívil jsem asi pět reiki mistrů. Každý seminář byl jiný. Každý reiki mistr mluvil trochu jinak, ale všichni mluvili o jednom - energie, láska, zodpovědnost, svoboda. Touha zopakovat si a dopřát jiným lidem stejně krásný zážitek jako jsem měl já, mě opravdu přivedla až k nejvyššímu možnému zasvěcení v reiki. Toho, že se můj život začal měnit, jsem si všimnul až později.

Objevilo se spoustu nových přátel. Lidiček, se kterými jsem rád trávil svůj čas. Našel jsem si novou práci. A když dnes s odstupem času hledím na oněch více než dvacet let - můj život je opravdu jiný, reiki si mě vedlo cestou poznání. Přestal jsem obviňovat svět kolem sebe z mých neúspěchů a začal skutečně žít, žít šťastný život. Dokud jsem sám navštěvoval semináře druhých, takřka vždy jsem potkal někoho, kdo mě něčím inspiroval, řekl o nějaké možnosti nebo alespoň nastavil zrcadlo mých vlastních chyb. A když jsem sám začal reiki učit? Heslo chceš-li se něčemu dobře naučit, začni to sám učit, je velmi pravdivé. Moji žáci mě svými otázkami donutili stále více a více studovat a nejen reiki, jejich otázky byly pro mne výzvou.

Co by se stalo kdyby dnes reiki najednou úplně zmizelo z mého života? S reiki jsem se naučil žít v radosti naplněný a šťastný život. Chybělo by mi? Dnes vím, že je mnoho cest, reiki je jen jedna z nich, kdyby reiki dnes zmizelo, můj život půjde dál cestou poznání, to proto, že reiki mě zpočátku vedlo. A dobře vedlo. Ti, kdož ještě nevědí, jak a kudy, pro ty je cesta s reiki tím největším darem, protože dokáže člověka nenásilnou formou vést po té nejlepší cestě ke štěstí a lásce, k poznání smyslu života. Já sám jsem již na své cestě dost dlouho, vidím svůj cíl, kdyby se má cesta ztratila, vím, kam chci dojít a všechny cesty přece vedou do Říma. Pro ty, kdož nyní stojí na své životní křižovatce a nevědí, kterou cestou dál, by ztráta jedné z cest mohla znamenat velké zdržení, ztrátu možnosti dosáhnout cíle. Jsem moc rád, že jsem se s reiki ve svém životě setkal a že je mohu předávat dalším, je to krásná cesta. Děkuji za ni. A jsem rád, že reiki nikdy nemůže zmizet, dokud já sám budu chtít reiki používat.


Pokud se chcete o reiki více dozvědět nebo máte chuť sdílet své zkušenosti, můžete se ozvat administrátorce webu na e-mail iva@iril.cz.

Autor článku: mistr reiki Lubomír Šopf

Další články o reiki.