Pro koho je reiki


Reiki je životní energie, která po naplnění lidského těla vytváří vibrace lásky proudící přes ruce všude tam, kam ruce položíme. A vibrace lásky léčí, uklidňují rozbouřené emoce v duši, pomáhají nemocným zvířatům, stromům, květinám. Zdravým lidem i zvířatům zvyšují obranyschopnost proti nemocem i proti stresu, zdravým rostlinám pomáhají k lepšímu růstu a květinám k bohatým květům, kamenům zesilují jejich přirozené energetické vyzařování. A hlavně – nejvíce pomáhají tomu, kdo reiki pravidelně přijímá ve svém těle používáním různých technik práce s energií reiki.

Reiki se může naučit ve svém těle přijímat a přes ruce předávat každý člověk. Reiki nemá žádné podmínky teoretických znalostí, nelze ji předávkovat a nikdy neubližuje. Pomůže intelektuálovi stejně jako malému dítěti nebo divochovi z pralesa a veškeré techniky, které se v systému práce s energií reiki používají, jsou pouze pomůckou, která nám pomáhá energii lépe využít.

Reiki nejčastěji předáváme rukama, reiki však může proudit i přes oči a jiné části těla. Reiki nezná hranice času a prostoru, je možné ji předávat na dálku a ovlivnit přitom její proudění myšlenkou, svou touhou či vnitřním postojem, vždy však jen do té míry, jak jsme sami sladěni s vibracemi lásky.

Reiki není náboženstvím ani nevede k žití jediné víry, reiki je pouze vibrací energie, která nám může obohatit život, vždy působí pro nejvyšší dobro a každému pomáhá na jeho duchovní cestě tak, jak mu jeho víra umožňuje. Pomůže úplně stejně křesťanovi jako hinduistovi, buddhistovi, muslimovi nebo ateistovi, stačí jen ke své víře přijmout další prvek a začít reiki používat.


Pokud se chcete o reiki více dozvědět nebo máte chuť sdílet své zkušenosti, můžete se ozvat autorce článku na e-mail iva@iril.cz.

Autorka článku:mistryně reiki Iva Janíčková

Další články o reiki.