Využití reiki v léčitelství


Léčení energií reiki je samostatnou terapeutickou metodou spočívající v tom, že přes ruce terapeuta proudí léčivá vesmírná energie, která při položení rukou na tělo nebo do aury doplňuje tělo životní energií, uvádí ho do harmonie a tím napomáhá relaxaci i léčení zdravotních potíží.

Většinou probíhá jako ošetření celého těla, kdy terapeut reiki pokládá ruce postupně na jednotlivé části těla a ošetřovaný při tom v pohodlí relaxuje, u profesionálně prováděných terapií většinou na masérském lehátku. Proto ji někdy lidé považují za speciální reiki masáž. Při masáži jsou však ruce aktivní a po těle se pohybují, při terapii reiki na těle pouze pasivně v klidu leží a energie reiki, která tělo naplňuje, z nich sama volně proudí.

Terapii reiki však mohou provádět i lidé, kteří s energií reiki začínají a chtějí pomocí reiki pomáhat svým blízkým. V domácím prostředí je možné provádět terapii reiki i bez masérského lehátka, např. na pohodlné sedačce. Reiki proudí terapeutovi přes ruce, proto jsou techniky jednoduché, stačí položit ruce na reikovaného člověka. Reiki je možné předávat i při spontánních vzájemných dotycích, které jsou v blízkých rodinných vztazích přirozené, např. při objetí, děti je možné reikovat vsedě na klíně, partneři si mohou pomáhat i vleže před spaním. Každý, kdo reiki používá, může sám hledat nejvhodnější možnosti využití, není co pokazit, stačí jen položit ruce tak, aby to bylo pohodlné a příjemné. Terapeut reiki přitom nedává vlastní energii, jeho tělo si samo "nasává" při terapii životní energii z okolního prostoru, doplňuje terapeutovi jeho energie a přes jeho ruce proudí tam, kam terapeut ruce položí. Pomáhat tak může druhým lidem, zvířatům či rostlinám a při terapii je terapeut i sám energií reiki doplňován. Efektivně tak může každý pomáhat druhým a současně i sám sobě. Kvalita reiki, která proudí přes začátečníka, je přitom stejná jako přes profesionála. I začátečník tak může svým blízkým efektivně pomáhat.

Energií reiki je možné pomáhat i na dálku, protože myšlenka může být nositelem energie reiki, proto reiki někdy využívají i různí léčitelé, kteří chtějí pomáhat lidem čistým způsobem bez magických rituálů či jiných podobných technik. Posílání reiki na dálku má samozřejmě svá pravidla, která je třeba dodržovat. Tato možnost je však výhodná hlavně tehdy, když chce člověk pomáhat svým blízkým, s nimiž nemůže být v každodenním kontaktu. 

Využití reiki v léčitelství je ovšem nejlepší při pomoci sám sobě, reiki pomáhá snižovat spotřebu léků, je vhodným doplňkem i při léčbě bylinami, urychluje hojení ran, zmírňuje nebo i odstraňuje různé bolesti, pomáhá i při uzdravování z různých nemocí, zlepšuje i psychiku.

Pokud se chcete o reiki více dozvědět nebo máte chuť sdílet své zkušenosti, můžete se ozvat autorce článku na e-mail iva@iril.cz.

Autorka článku:
mistryně reiki Iva Janíčková

Další článek o reiki

Terapie a kurzy reiki, klub reiki

 

Iva Janíčková